Svenska Modell Stambok För Frieser, Sorterat per registreringsår

2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016

2001

Aragorn M199219011
Blacky M199302011
Blair Sandburg M199204011
Boromir M200022011
Caroline M199207010
Doortje N M200125010
Expensive Midnight M199101011
Garma M199431010
Isola M199514010
Jim Ellison M199505011
Julius M199513011
Laura M199610010
Magic Knight M199620011
Maya M199708010
Mozart M198924011
Nero's Agator M199315011
Nero's Magic M198816011
Noome G M199618011
Pendergast M199826011
Pilgrim M199923011
Quincy M199811010
Quinn M199812011
Rob Roy M199206011
Rowena M198909010
Simon Banks M198917011
Wilwarin M199921010

2002

Alex M200004021
Amber M199103020
Daryl Banks M200106021
Enquiri M200105021
Grace M200210020
Gustavo M200207021
H M200208021
Kalardo M200201021
Mars Olympic M199209021
Naomi M199702020
Rafe M199711021

2003

Aerandir M199208031
Ascar M199206031
Eriol M199305031
Idril M199407030
Jack Kelso M200302031
Joel M200301031
Kapalinda M200311030
Kelly M200303030
Marijke van der Hoogstraat M198710030
Neithan M199804031
Willem M199109031

2004

Barnes M200010041
Beckett M200011040
Betje M199205040
Chief M200013041
Elsa van de Kemp M200108040
Emiel M200106041
Hebe M200207040
Indra M199404040
Joe Friday M200312041
Kanter van de Kemp M200301041
Neve van de Kemp M200403040
Quintus M1997941041
Ylva van de Kemp M199902040
Zeke M199914041

2005

Daredevil M200103051
Gerlach van de Kemp M200204050
Helga M200202050
Jaap van de Kemp M200305051
Marloes van de Kemp M200406050
Paulien van de Kemp M200507050
Rucker M200502051
Sander van de Kemp M200508051
Stephen Ellison M200501051
Wiebke M197803050

2006

Trees van de Kemp M200601060

2007

Zef van de Kemp M200701071

2008

Anouk van de Kemp M200802080
Bastiaan van de Kemp M200801081
Claudia van de Kemp M200803080

2010

Djimmer van de Kemp M200102101
Hiro M201004101
Meredith M200403100

2011

Jolie van de Kemp M201102110
Katrien van de Kemp M201103110
Luc van de Kemp M201101111

2012

Mette N M20041120120

2013

Ando M200801131
Rytzee M199703131
Wilhelmina M200702130

2014

Blair II M200805141
Claudia Jean M200804140
Gandalf M201001141
Karel M201102141
Metteke M201203140

2015

Teer M201201151

2016

Jerry M201101161
Missouri M201202160
 
Tillbaka till index
Model Registry Program, version 10 (c) Anne-Li Mell